تاپ ثبت

What is the lottery and how are the registration procedures

لاتاری چیست و مراحل ثبت نام لاتاری ۲۰۲۴ چگونه است؟

لاتاری آمریکا چیست؟

ثبت نام لاتاری ۲۰۲۴ به عنوان یکی از موضوعات بسیار جذاب در کشورمان مطرح می باشد. افرادی که قصد مهاجرت به کشور آمریکا را دارند می توانند از طریق برنده شدن در قرعه کشی شانس دریافت ویزای آمریکا را به دست بیاورند. همه ساله به تعداد محدود ویزای لاتاری برای افراد مختلف در سراسر جهان توسط دولت آمریکا ارائه می شود. این ویزا برای واجدین شرایط و برندگان قرعه کشی ارائه می شود.

برای دریافت این نوع ویزا نیازی به ثبت شرکت یا هر چیز دیگری نمی باشد فقط کافی است برنده ی این قرعه کشی باشید.

ممکن است این سوال به ذهنتان بیاید که به ایرانیان اجازه ی حضور در خاک آمریکا داده نمی شود و چگونه می توان از این طریق اقدام به دریافت اقامت دائم کشور آمریکا کرد؟ در جواب باید گفت وزارت امور خارجه آمریکا همه ساله لیستی از کشورهایی که اتباع آن ها مجاز به شرکت در لاتاری می باشد را اعلام می کند. کشورمان ایران نیز تا به امروز جزو کشور هایی که اتباع آن می تواند در لاتاری آمریکا ثبت نام کند می باشد.

بزرگ ترین مزیت برنده شدن در لاتاری آمریکا دریافت گرین کارت آمریکا می باشد. گرین کارت آمریکا یک مدرک برای اعلام برخورداری از اقامت دائم در ایالات متحده است. افراد پس از این که موفق به کسب گرین کارت آمریکا شدند می توانند در هر نقطه از آمریکا ساکن شوند. علاوه بر آن افراد می توانند اقدام به راه اندازی کسب و کار در نقاط مختلف ایالات متحده کنند.

لاتاری

همه ساله تعداد زیادی گرین کارت توسط دولت آمریکا با انجام قرعه کشی به افراد داده می شود. نکته ای که باید به آن اشاره کرد مربوط به کسانی است که در این قرعه کشی برنده می شوند. بیش تر افرادی که در این قرعه کشی برنده می شوند اهل کشور هایی هستند که میزان مهاجرت از آن کشور به آمریکا سهم بسیار کمی را به خود اختصاص داده است.

2024 lottery registration procedures

مراحل ثبت نام لاتاری ۲۰۲۴

افراد برای ثبت نام در لاتاری آمریکا نیاز دارند فرم ثبت نام الکترونیکی لاتاری را پر کنند. اولین موردی که می بایست ذکر شود مشخصات فرد متقاضی است. نام و نام خانوادگی، کشور محل تولد، تاریخ تولد، آدرس، آخرین مقطع تحصیلی و وضعیت تاهل و تعداد فرزندان.

مورد بعدی مربوط به مشخصات همسر قانونی است، افراد در این فرم می بایست نام و نام خانوادگی، شهر و کشور محل تولد، تاریخ تولد به میلادی و عکس استاندارد مخصوص لاتاری آمریکا را که همگی مربوط به همسر قانونی می باشد را به صورت دقیق و درست ذکر کنند.

پس از درج مشخصات قانونی همسر افراد می بایست مشخصات فرزندان مجرد و زیر ۲۱ سال را درج کنند.

ثبت نام لاتاری ۲۰۲۴ نیاز به دقت و برخورداری از دانش و تجربه ی کافی دارد. افراد به هیچ عنوان نباید به صورت خود سرانه اقدام به انجام این کار کنند. مجموعه ی تاپ ثبت می تواند تمامی کار های لازم برای ثبت نام لاتاری ۲۰۲۴ را انجام دهد. این مجموعه با برخورداری از تجربه ی بسیار بالا و همچنین دانش کافی ثبت نام لاتاری آمریکا را به بهترین و دقیق ترین شکل ممکن انجام خواهد داد.

در سال های گذشته شاهد اشتباهات بسیار ریز ثبت نام کننده های لاتاری آمریکا بوده ایم. این اشتباهات ریز منجر به عدم شرکت افراد در قرعه کشی می گردد. برای مثال یک اشتباه در درج تاریخ تولد به میلادی سبب از بین رفتن شانس افراد برای دریافت ویزای آمریکا می شود.

Documents required for lottery registration

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری

علاوه بر پر کردن فرم الکترونیکی، برای شرکت در لاتاری آمریکا افراد نیاز دارند تا یک عکس در وب سایت مربوطه آپلود نمایند. نکته ای که باید به آن اشاره گردد مربوط به سخت گیری دولت آمریکا در مورد عکس های ارسالی است. همه ساله بسیاری از افراد به دلیل آپلود عکس های دارای ایراد از شرکت در قرعه کشی محروم شده اند. عکسی که در وب سایت لاتاری آپلود می گردد باید از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار باشد.

ویزای آمریکا

عکس مد نظر شما می بایست تمامی افراد ثبت نام کننده را شامل باشد. مورد بسیار مهمی که باید به آن اشاره کرد مربوط به عدم استفاده از عکس آپلود شده در دوره ی قبلی لاتاری آمریکا است. همچنین باید گفت که عکس آپلود شده نباید برای بیش از ۶ ماه گذشته باشد.

عکس مد نظر می بایست رنگی باشد و بک گراند آن سفید و ساده باشد. قابل ذکر است که عکس گرفته شده برای ثبت نام در لاتاری ۲۰۲۴ نباید دارای سایه باشد.

مورد دیگری که باید به آن توجه شود مربوط به عدم تار بودن عکس است. افراد باید بدانند که استفاده از هر گونه فیلتر و افکت در عکس آپلود شده موجب از بین رفتن شانس آن ها در قرعه کشی خواهد شد.

رعایت حجاب در عکس مانعی ندارد ولی استفاده از عینک و کلاه و کلاه گیس ممنوع می باشد.

افراد با پر کردن فرم الکترونیکی و آپلود عکس مناسب می توانند در لاتاری ۲۰۲۴ آمریکا شرکت کنند.

 

Necessary fees for 2024 lottery registration

هزینه های لازم برای ثبت نام لاتاری ۲۰۲۴

هزینه ی ثبت نام لاتاری ۲۰۲۴ چند مورد را شامل می شود. مورد اول مربوط به دولت آمریکا است که هیچ هزینه ای در قبال ثبت نام لاتاری از شرکت کنندگان دریافت نمی کند. افراد می توانند به صورت رایگان از طریق وب سایت لاتاری در این قرعه کشی ثبت نام کنند.

نکته ای که وجود دارد این است که برای ثبت نام در لاتاری افراد معمولا خودشان اقدام نمی کنند. برای این کار از مجموعه های متخصص می توان کمک گرفت که هر کدام از آن هزینه های منحصر به فردی در ازای انجام این کار دریافت می کنند.

اعلام نتایج برندگان

پس از گذشت حدود ۶ ماه از مهلت ثبت نام لاتاری افراد می توانند برای استعلام نتایج به وب سایت لاتاری آمریکا مراجعه کنند. زمان اعلام نتایج از اوایل ماه می یا اواسط شهریور ماه است. در صورتی که افراد برنده لاتاری آمریکا شوند یک نامه با نام فرد اصلی ثبت نام کننده در وب سایت نمایش داده خواهد شد.

در صورتی هم که افراد برنده لاتاری آمریکا نشوند یک پیام با این مفهوم در وب سایت استعلام نتایج لاتاری برایشان نمایش داده خواهد شد. پس از برنده شدن افراد می بایست مراحل کاری مربوط به برندگان لاتاری آمریکا را طی کرده و ویزای خود جهت ورود به خاک آمریکا را دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیگر اخبار و مقالات