تاپ ثبت

چگونه با ثبت شرکت به درآمد دلاری برسیم؟

چگونه با ثبت شرکت به درآمد دلاری برسیم؟

چگونه با ثبت شرکت به درآمد دلاری برسیم؟

تحولات اقتصادی در چند سال اخیر و افزایش نرخ دلار در مقابل ریال، موجب شده است تا کسب درآمد دلاری مورد توجه بسیاری از افراد قرار گیرد. ثبت شرکت  برای کسب درآمد دلاری یک ضرورت است. زیرا بسیاری از کسب و کارهای اروپایی یا آمریکایی تنها با افرادی قرارداد می‌بندند که شرکت معتبری را ثبت کرده باشند و شماره حساب آن شرکت را برای واریز وجوه درآمدی اعلام کنند.

چرا باید به ثبت شرکت برای کسب درآمد دلاری بپردازیم؟

تحریم‌های بین‌المللی ایران موجب شده است تا انتقال پول به حساب ایرانیان و شرکت‌های ثبت شده در داخل کشور کار ساده‌ای نباشد. از سویی دیگر، اکثر ایرانیان برای اینکه درآمدهای دلاری که از معاملات تجاری یا پروژه‌های فریلنسری در خارج به‌دست می‌آورند را به داخل انتقال دهند با مشکلات عدیده‌ای مواجه می‌شوند. زیرا مطابق قوانین اتحادیه اروپا و آمریکا انتقال پول به حساب ایرانیان از ترس پولشویی مجازات‌های سنگینی دارد.

از همین‌رو، بسیاری از ایرانیان با ثبت شرکت برای کسب درآمد دلاری، راهکارهای قانونی را ایجاد می‌کنند. با ثبت شرکت در کشورهای حاشیه خلیج فارس، ترکیه، کشورهای اروپایی، کانادا و… فرد صاحب شرکت جنبه حقوقی پیدا کرده و امکان افتتاح حساب بانکی، دریافت مسترکارت، پی‌پال و… را خواهد داشت.
بدین طریق امکان انتقال درآمدهای دلاری به حساب شرکت و سپس انتقال آن به حساب‌های فردی ایجاد خواهد شد.

 

آیا ثبت شرکت برای کسب درآمد دلاری در ایران نیز امکان‌پذیر است؟

 

آیا ثبت شرکت برای کسب درآمد دلاری در ایران نیز امکان‌پذیر است؟

طبق قوانین ثبت شرکت‌ها در داخل کشور، متقاضیان می‌توانند به ثبت شرکت با کارکردهای مختلفی در داخل ایران بپردازند. یکی از شرکت‌هایی که در ایران ثبت می‌شود و از آن برای انتقال درآمد دلاری استفاده می‌شود، شرکت بین‌المللی است. اگر محصولات یا خدماتی دارید که امکان صادرات آن به خارج کشور را دارید با ثبت شرکت بین‌المللی می‌توانید به توسعه فعالیت‌های اقتصادی بپردازید.

چنین شرکتی کمک بسیاری به شناخته شدن یک برند در بازارهای جهانی خواهد کرد. با ثبت شرکت‌های بین‌المللی راهکارهای متنوعی برای کسب درآمد دلاری خواهید داشت:

 1. فروش کالا یا خدمات به کشورهای دیگر و کسب درآمد دلاری؛
 2. همکاری با شرکت‌های تجاری خارج از کشور؛
 3. انجام پروژه یا پیمانکاری در سایر کشورها؛
 4. جذب سرمایه‌گذار برای ایده‌ها، پروژه‌ها یا استارتاپ‌های نوپا؛
 5. فعالیت در فضای مجازی و دریافت درآمد به دلار؛
 6. و…

علی‌رغم اینکه ثبت شرکت بین‌المللی در ایران یک راهکار مناسب است، اما همانطور که گفتیم تحریم‌های هسته‌ای و عدم پذیرش FATF توسط ایران موجب شده تا بسیاری از کشورها از ترس تحریم‌های آمریکا، تمایلی برای نقل و انتقال دلار به حساب ایرانیان نداشته باشند. در چنین شرایطی ثبت شرکت برای کسب درآمد دلاری در کشورهای دیگر، ظرفیت‌های بیشتری را ایجاد خواهد کرد.

 

نکات مهم در ثبت شرکت برای کسب درآمد دلاری

 

نکات مهم در ثبت شرکت برای کسب درآمد دلاری

کشورهای زیادی هستند که به هدف جذب کسب و کارها، تزریق درآمد دلاری به اقتصادشان، جذب نخبگان و حمایت از استارتاپ‌ها، امکان ثبت شرکت برای کسب درآمد دلاری را به ایرانیان می‌دهند. هر کدام از این کشورها شرایط مختص به خودشان را دارند و قوانین مشخصی را تعیین می‌کنند. اما قبل از اینکه به بررسی بهترین کشور برای ثبت شرکت بپردازید به موارد زیر توجه کنید:

۱-    تعیین نیاز کسب و کارتان

مشخص کردن هدف شخصی یا کسب و کاری برای تاسیس شرکت اهمیت زیادی دارد. در بسیاری از مواقع ثبت شرکت برای کسب درآمد دلاری با توجه به پیچیدگی‌ها و چالش‌هایی که دارد، چندان مناسب نیست. شاید بتوان در چنین شرایطی از امکانات شرکت‌های دیگری استفاده کرد که قبلا ثبت شده‌اند.

۲-    دسترس‌پذیری به ایران

به‌طور معمول در ثبت شرکت برای کسب درآمد دلاری باید به دفعات به کشور مورد نظر سفر کرده و مدارک اقامتی دریافت کنید. نزدیک بودن به ایران و امکان سفر آزاد و بدون محدودیت از نکات مهم برای ثبت شرکت در یک کشور خارجی برای ایرانیان است. توجه به هزینه‌های سفر نیز اهمیت زیادی دارد. به‌عنوان مثال سفر به ترکیه هزینه کمی دارد، اما برای ثبت شرکت در کانادا باید هزینه‌های سفر زیادی را متقبل شوید.

۳-    ثبت برند تجاری

اگر هدف‌تان از ثبت شرکت، برندینگ است باید به سراغ کشورهایی بروید که امکان ثبت برند در آن‌ها وجود داشته باشد. بسیاری از کشورها اجازه ثبت برند برای اتباع کشورهای دیگر را در کشورشان نمی‌دهند.

۴-     اوضاع اقتصادی کشور هدف

اگر چه مهمترین دلیل ثبت شرکت برای کسب درآمد دلاری، انتقال پول‌های به‌دست آمده به داخل کشور است؛ اما توجه به وضعیت اقتصادی کشوری که در آن به تاسیس شرکت می‌پردازید نیز اهمیت زیادی دارد. ثبات اقتصادی باعث می‌شود تا امکان فعالیت مستمر برای شرکت‌تان وجود داشته باشد.

۵-    قوانین ثبت شرکت

در بسیاری از کشورها، قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای ثبت شرکت وجود دارد و به‌سادگی به شرکت‌ها اجازه نقل و انتقال دلار را به سایر حساب‌ها نمی‌دهند. بنابراین اگر به ثبت شرکت برای کسب درآمد دلاری می‌پردازید به قوانین تجاری توجه داشته باشید. همچنین به بررسی دقیق هزینه‌های ثبت شرکت بپردازید. هر چه هزینه راه‌اندازی یک شرکت کمتر باشد و قوانین ساده‌تری وجود داشته باشد، توجیه بیشتری برای‌تان وجود خواهد داشت.

۶-    فعالیت تجاری و استارتاپی در کشور هدف برای ثبت شرکت

بسیاری از درآمدهای دلاری که برای ایرانیان قابل دستیابی است از فعالیت‌های فریلنسری دیجیتال مارکتری و استارتاپی به‌دست می‌آید. به همین دلیل در زمان ثبت شرکت برای کسب درآمد دلاری بهتر است به شرایط کشور هدف در حمایت از استارتاپ‌ها و فریلنسرها نیز توجه کنید.

 

ثبت شرکت برای کسب درآمد دلاری در کدام کشورها مناسب‌تر است؟

 

ثبت شرکت برای کسب درآمد دلاری در کدام کشورها مناسب‌تر است؟

شما در بسیاری از کشورها می‌توانید به ثبت شرکت برای کسب درآمد دلاری بپردازید:

 1. کشورهای حاشیه خلیج فارس: توسعه کشورهای جنوبی خلیج فارس مانند امارات(ثبت شرکت در دبی)، قطر و عمان و همچنین ورود شرکت‌های بین المللی به آن‌ها موجب شده تا تبدیل به یکی از بهترین کشورها برای ثبت شرکت شوند؛
 2. ثبت شرکت در ترکیه: ارتباطات گسترده ترکیه با کشورهای اروپایی و نزدیکی آن‌ها به ایران موجب شده تا بسیاری از افراد این کشور را برای ثبت شرکت یا ثبت برند انتخاب کنند؛
 3. کانادا: کشوری در شمال قاره آمریکا که به‌شدت مهاجرپذیر بوده و رشد اقتصادی بالایی دارد. حمایت کانادا از کسب و کارهای استارتاپی موجب شده تا تبدیل به یکی از بهترین گزینه‌ها برای ثبت و راه‌اندازی شرکت شود؛
 4. کشورهای اروپایی: کشورهایی مانند اسپانیا، اسلواکی، مجارستان، گرجستان و لهستان با قوانین ساده‌ای که دارند گزینه‌ای ایده‌آل در ثبت شرکت برای کسب درآمد دلاری هستند.
 5. همچنین میتوانید ثبت شرکت در چین و ثبت شرکت در ارمنستان را هم بررسی کنید.

سخن پایانی

ثبت شرکت برای کسب درآمد دلاری، فرصت‌های ارزشمندی را در اختیار ایرانیان قرار می‌دهد تا محصولات یا خدمات‌شان را به کشورهای دیگر انتقال دهند. همچنین امکان دریافت پروژه‌های دلاری یا قراردادهای پیمانکاری را فراهم می‌آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت شرکت برای کسب درآمد دلاری با کارشناسان تاپ ثبت تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیگر اخبار و مقالات