تاپ ثبت

راهنما و نمونه تنظیم صورتجلسه تغییر روزنامه در شرکت‌های ایران ۱۴۰۲

مقدمه آشنایی با نمونه تنظیم صورت جلسه تغییر روزنامه در شرکت های ایران ۱۴۰۲

امروزه تعداد بیشماری شرکت خصوصی و دولتی در کشور مشغول فعالیت هستند. برخی از شرکت ها بنا بر دلایلی از جمله افزایش سود و میزان تولید، اقدام به تغییر صورت جلسه روزنامه شرکت می نمایند. خوشبختانه صاحبان و هیئت مدیره شرکت ها، می توانند با پشت سر گذاشتن مراحل خاصی به بهترین شکل اقدام به ثبت برند جدید نمایند. در این بخش، قصد داریم به شرح نمونه تنظیم صورتجلسه تغییر روزنامه در شرکت های ایران ۱۴۰۲ بپردازیم پس با ما همراه باشید.

 

Company Gazette Change Requirements

الزامات تغییر روزنامه در شرکت های ایران

برای ثبت شرکت جدید و نمونه تنظیم صورت جلسه تغییر روزنامه در شرکت های ایران ۱۴۰۲، باید به نکات و الزامات خاصی توجه نمود و تا حد مقدور آن ها را رعایت کرد.

۱-ایجاد تغییرات اساسنامه

از مهم ترین ملزومات تغییر روزنامه در شرکت های ایران، می توان به ایجاد تغییرات در اساسنامه شرکت اشاره نمود. در این مرحله هیئت مدیره بایستی طی جلسه ای با یکدیگر برای تغییر و ثبت تعاونی جدید، تغییراتی را به صورت رسمی در اساسنامه ایجاد کنند.

۲-تمدید پروانه شرکت

پیش از آن که بخواهید اقداماتی را جهت تغییر روزنامه شرکت های ایران در سال ۱۴۰۲ به عمل آورید، بایستی مهلت پروانه شرکت را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهید. در این مرحله اگر مهلت پروانه شرکت کمتر از یک سال است، باید سریعا برای تمدید آن و اخذ کد اقتصادی جدید، اقدامات لازم را به عمل آورید.

Change the name of the company

-ایجاد تغییر در اسم شرکت

برای تغییر کاربری شرکت، باید نام آن را نیز عوض کنید. تغییر اسم شرکت، یکی از ملزومات بسیار مهم در پروسه تغییر روزنامه شرکت به شمار می آید. بهتر است بدانید که نام و عنوان، تاثیر بسزایی را روی گرید شرکت ایفا می کند.

انواع صورت جلسه تغییر روزنامه در شرکت های ایران

همانطور که در قسمت های قبل اشاره شد، هیئت مدیره و شرکاء به منظور تنظیم صورت جلسه تغییر روزنامه در شرکت های ایران، بایستی طی یک جلسه کاملا رسمی، نظرات خود را بیان نموده و رای گیری کنند. البته بهتر است این کار در حضور کارشناسان و متخصصان با تجربه صورت گیرد.

صورت جلسه تغییر روزنامه با مسئولیت محدود و نسبی

صورت جلسه تغییر روزنامه با مسئولیت محدود و نسبی شرکت های بزرگ، بایستی در اجلاس اکثر اعضا و کارکنان شرکت نگاشته شود. در این جلسه، مدیر و مالک اصلی شرکت با رای گیری از حضار، صورت تغییر روزنامه شرکت و ثبت تعاونی را تصویب می کند. در این جلسه، کارشناسان بندهای اساسنامه مربوط به شرکت را اصلاح می کنند و تغییراتی در آن ایجاد می نمایند. البته بهتر است بدانید که بررسی و انتخاب روزنامه کثیرالانتشار برای این نوع صورت جلسه الزامی نیست.

مدارک مورد نیاز برای تغییر روزنامه در شرکت های ایران

برای تغییر روزنامه و رتبه بندی شرکت، می بایست مدارک مورد نیاز را فراهم کنید. خوب است بدانید که اگر کوچکترین نقصی در مدارک باشد، ممکن است کار برای مدیران و هیئت مدیره شرکت دشوار تر گردد. علاوه بر آن، هرگونه جعلی در این زمینه صورت گیرد، تمامی اعضای شرکت محکوم هستند و به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

برای دریافت نمونه تنظیم صورت جلسه تغییر روزنامه در شرکت های ایران ۱۴۰۲، می بایست مدارکی از قبیل صورت جلسه رسمی (دارای مهر و امضای رسمی کارکنان)، شناسنامه و تمامی مدارک شناسایی مربوط به کارکنان، پروانه شرکت، اساسنامه و آگهی روزنامه را فراهم سازید. البته برای انجام این کار و خدمات مالیاتی مربوط به شرکت، باید حتما از وکلا کاربلد و با تجربه کمک بگیرید.

 

اگر به دسترسی به خدمات ما علاقه‌مندید. در کنار شما خواهیم بود.همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مشاوره رایگان در واتساپ بگیرید.

 

 

«نمونه صورتجلسه تصمیم گیری تغییر روزنامه کثیرالانتشار شرکت‌های سهامی خاص»

بسمه‌تعالی

صورت‌جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه / مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده برای انتخاب روزنامه در شرکت‌های سهامی خاص

نام شرکت: …..

شماره ثبت شرکت: …..

سرمایه ثبت‌شده: …..

شناسه ملی: …..

صورت‌جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت / مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده شرکت ….. سهامی خاص ثبت‌شده به شماره ….. در تاریخ ….. ساعت ….. با حضور کلیه / اکثریت سهامداران در محل قانونی شرکت (اگر جلسه در محل دیگری غیر از محل قانونی شرکت تشکیل شده، آدرس آن محل نوشته شود) تشکیل گردید.

الف: در اجرای ماده ۱۰۱ لایحه اصلاحی قانون تجارت:

۱ ـ خانم/ آقای ….. به سمت رئیس جلسه

۲ ـ خانم/ آقای ….. به سمت ناظر جلسه

۳ ـ خانم/ آقای ….. به سمت ناظر جلسه

۴ ـ خانم/ آقای ….. به سمت منشی جلسه انتخاب شدند.

ب: در خصوص دستور جلسه، انتخاب روزنامه کثیرالانتشار به شرح ذیل اتخاذ تصمیم شد.

روزنامه کثیرالانتشار ….. جهت نشر آگهی‌های شرکت انتخاب شد.

ج: این‌جانبان اعضای هیئت‌مدیره و بازرسین ضمن قبولی سمت خود اقرار می‌نماییم که هیچ‌گونه سوءپیشینه کیفری نداریم و مشمول ممنوعیت اصل ۱۴۱ قانون اساسی و مواد ۱۱۱ و ۱۴۷٫ ۱۲۶ لایحه اصلاحی قانون تجارت را نمی‌شویم.

د: به خانم / آقای ….. احدی از سهامداران یا احدی از مدیران یا وکیل رسمی شرکت وکالت داده می‌شود که ضمن مراجعه به اداره ثبت شرکت‌ها نسبت به ثبت صورت‌جلسه و پرداخت حق‌الثبت و امضاء ذیل دفاتر ثبت اقدام نماید.

امضای هیئت‌رئیسه:

رئیس جلسه ….. ناظر جلسه …..  ناظر جلسه …..  منشی جلسه …..

امضای اعضای هیئت‌مدیره:

۱ ـ  …..              ۲ ـ  …..              ۳ ـ  …..              ۴ ـ   …..

امضای بازرسین:

بازرس اصلی …..                بازرس علی‌البدل …..

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیگر اخبار و مقالات