تاپ ثبت

برنامه ‌ها و تسهیلات کسب و کار در ایران 1402

برنامه ‌ها و تسهیلات کسب و کار در ایران ۱۴۰۲

برنامه های دولت و تسهیلات کسب و کار در سال ۱۴۰۲ شامل چه موضوعاتی است؟

برنامه ها و تسهیلات کسب و کار در ایران ۱۴۰۲ بیشتر شامل افراد کارآفرین است. به جرات می توان گفت یکی از بهترین راه های پیشرفت در هر کشوری کارآفرینی است. کارآفرینی سبب پیشرفت کشور، از بین رفتن فقر و بیکاری می شود.

دولت به عنوان نهادی که وظیفه اشتغال زایی را بر عهده دارد از راه برگزاری آزمون در بخش های مختلف به جذب نیرو می پردازد، اما آیا همه افراد جامعه می توانند در آزمون ها پذیرفته شوند و یا تخصص های مورد نیاز بخش های دولتی در همه افراد وجود دارد؟ قطعا پاسخ خیر است. در این میان جامعه به یک سری افراد با اراده و جسور نیاز دارد که توان کارآفرینی داشته باشند، اما اراده و جسارت به تنهایی کافی نیست، سرمایه لازم برای راه اندازی کسب و کار یک مورد اساسی است که مشکل اکثر کارآفرینان است. در این میان دولت باید به فکر این افراد باشد و به روش های مختلف مانند تسهیلات بانکی با سود کمتر، ارائه مجوز در زمان کوتاه و … راه را برای این افراد هموار کند. در ادامه این موضوعات بیشتر مورد بررسی قرار می گیرد.

Employment loan and how to get it

وام اشتغال زایی و نحوه دریافت آن

برنامه ها و تسهیلات کسب و کار در ایران ۱۴۰۲ همه حیطه های شغلی را در بر می گیرد. زمانی که دولت متوجه شد که برای پیشبرد اهداف کشور و از بین رفتن بیکاری نیاز به کارآفرینی در کشور وجود دارد، تصمیم گرفت تسهیلاتی را برای افراد متخصص که ایده های جذاب و مفید دارند و قصد راه اندازی کسب و کار دارند در نظر بگیرد. اما مشکل اساسی که تسهیلاتی بانکی دارند سود آن ها و شرایط سخت جهت دریافت وام است. لذا بیشتر این افراد خوش فکر که ایده هایشان می تواند سبب پیشرفت کشور شود، جوانان بسیاری را از بیکاری نجات دهد و سفره های زیادی را پر کند، هرگز سراغ کارآفرینی نمی روند. اما دولت برای کمک به این افراد سود تسهیلات را کم در نظر گرفت و کارآفرینان فقط باید ۴ الی ۱۰ درصد سود تسهیلات پرداخت کنند. برای دریافت وام اشتغال زایی باید مراحل طی شود که در ادامه بررسی می گردد.

ارائه معرفی نامه

برنامه ها و تسهیلات کسب و کار در ایران ۱۴۰۲  راهی آسان برای کارآفرینی است. افراد کارآفرین در اولین گام برای دریافت وام، باید یک معرفی نامه از نهادی که کسب و کار مورد نظرشان بدان وابسته است بگیرند، آن را به بانکی که می خواهند از آنجا وام دریافت کنند ارائه دهند.

ثبت نام در سامانه کارا

کارا یک سامانه برای افراد متقاضی کارآفرینی است که به سازمان کار و رفاه اجتماعی متصل است. برای ثبت نام در این سامانه باید مراحل زیر را طی کنید.

  • ورود به سامانه کارا به آدرس mcls. gov. ir
  • کلیک بر روی گزینه ورود گزینه متقاضی کارا
  • انتخاب گزینه ثبت نام و تکمیل فرم ثبت نام
  • در این مرحله باید علاوه بر اطلاعات هویتی شماره موبایل و رمز عبوری را هم تعیین کنید.
  • مطالعه قوانین سایت و کلیک بر روی گزینه موافقم
  • ورود با استفاده از رمز عبور و کد ملی وارده در فرم ثبت نام
  • تکمیل اطلاعات موجود، اسکن مدارک درخواست شده و ارسال آن ها
  • تعریف اطلاعات مورد نظر در رابطه با طرح.
  • پس از این مرحله متقاضی باید منتظر تایید یا رد طرح خود بماند
  • اطلاع رسانی در رابطه با تایید یا رد طرح از طریق سامانه کارا

مبلغ وام اشتغال زایی و کارآفرینی چه مقدار است؟

بانکی که درخواست را در آن ثبت کرده اید و طرح ثبت شده شما تعیین کننده میزان وام پرداختی است. تا قبل از سال ۱۴۰۲ میزان وام کارافرینی ۱۰۰ میلیون تومان بود، اما طبق برنامه ها و تسهیلات کسب و کار در ایران ۱۴۰۲ این میزان به ۱۵۰ میلیون افزایش یافته است. البته برخی از بانک ها تا میزان ۲ الی ۵/۲ میلیارد هم تسهیلات دارند. معمولا بازپرداخت وام ها ۴۸ ماهه است.

From which banks is it possible to get employment loans

امکان دریافت وام اشتغال زایی از کدام بانک ها میسر است؟

برنامه ها و تسهیلات کسب و کار در ایران ۱۴۰۲ راهی روشن برای کارآفرینی است. هر بانکی امکان پرداخت وام اشتغال زایی ندارد، البته در کنار بانک های دولتی نام بانک های خصوصی هم به چشم می خورد. شما می توانید برای دریافت وام اشتغال زایی به بانک های پست بانک، ملی، ملت، کشاورزی، سپه، رفاه کارگران، صادرات ، مهر ایران و سینا مراجعه کنید.

نتیجه‌گیری برنامه ‌ها و تسهیلات کسب و کار در ایران ۱۴۰۲

دولت با ارائه تسهیلات به کارآفرینان سعی دارد که مسیر کارآفرینی را برای این افراد هموار کند. یک نکته مهمی که خیلی باید به آن توجه کنید بانکی است که قصد دریافت وام از آن را دارید. همانگونه که در بخش های قبلی اعلام کردیم برخی بانک تا ۱۵۰ میلیون وام اشتغال زایی ارائه می دهند، اما برخی دیگر تا ۵/۲ میلیارد هم تسهیلات کارآفرینی دارند. حتما قبل از هر چیزی میزان سرمایه مورد نیاز را تخمین بزنید و به بانکی که میزان تسهیلات مورد نیاز شما را ارائه می دهد، مراجعه کنید. مورد مهم دیگر طرحی است که می خواهید برای آن وام بگیرید. باید توجیه خوبی برای طرحتان داشته باشید، تا مورد توجه افرادی که باید با طرح شما موافقت کنند قرار بگیرد و با آن موافقت شود.

 

اگر به دسترسی به خدمات ما علاقه‌مندید، به صفحه خدمات ثبت برند ما مراجعه کنید.در کنار شما خواهیم بود.همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مشاوره رایگان در واتساپ بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیگر اخبار و مقالات